De danske husejere er vilde med at renovere og opgradere deres huse med nyt inventar eller nyt liv til boligindretningen. Nogle af de rum, som danske husejere i særdeleshed er glade for at få renoveret, er husets køkken, badeværelse og bryggers. Danskerne er vilde med samtalekøkkener og åbne køkkener, hvor man kan være sammen med familien og gæsterne, mens der bliver kokkereret lækre retter, uden at kokken skal gå glip af samtalen, og dermed kan man være vært på en helt anden måde end før, hvor køkkenet havde sit eget separate rum.

Dog er køkken og bad begge to nogle af de rum, som har ry for at være de allerdyreste at renovere, og derfor er der mange husejere, der ikke har haft råd til at få opgraderet deres køkken og bad. Men hvis man finder den rigtige virksomhed at købe sit inventar til køkkenet, badet eller bryggerset hos, så behøver det slet ikke være så uoverkommeligt dyrt at få lige præcis det resultat, som du drømmer om.

Få din drøm til at gå i opfyldelse med nyt inventar fra Kitchn

Hos den midtjyske virksomhed, Kitchn, har de nemlig den mission at gøre inventaret nemt og billigt. Virksomheden blev stiftet i 1973, og lige siden den første dag har Kitchn produceret køkken, bad, bryggers og garderober i høj kvalitet til danske boligejere i hele landet.

Alle Kitchns designløsninger er udarbejdet på den måde, at inventaret kommer som saml-selv pakker. På den måde kan Kitch holde prisen på inventaret i den lave ende, da du selv skal i gang med at sætte det op. Kitchn var blandt de første på det danske inventarmarked til at producere saml-selv designløsninger til hjemmet, og deres løsninger kommer med udførlige og lette samlevejledninger til alle deres produkter. Find løsningen på dit drømmeinventar, og få din drøm til at gå i opfyldelse til små penge hos www.kitchn.dk.

Pift boligindretningen op med en smuk designerlampe

Det er ofte de små ting, som kan være med til at give din boligindretning et nyt, spændende og moderne look. En af de helt essentielle ting, som du skal have i dit hjem, er lamper. I dag er der gået mode i lamper, og lamper er en stor del af den moderne boligindretning, da de kan skabe stemning og dynamik på én gang. Vil du gerne finde et stort udvalg af smukke, moderne lamper til dit hjem – så se på Jensen-Company.dk, hvor udvalget er alsidigt og rummer et hav af flotte produkter for enhver smag.