Giv dit hjem et nyt look med stilede gulvfliser

Dette er et sponsoreret indlæg

Trænger dit hjem til et friskt pust? Det kan være, at der er gået noget tid, siden du sidst har ændret noget, og du er måske ved at være træt af måden, dit hjem ser ud på. I så fald er det bare om at gøre noget ved det, så du igen kan nyde synet af din bolig. En forandring, der virkelig kan give et forfriskende og flot udtryk, er nye gulvfliser eller fliser på væggene.

 

Et hav af muligheder

Vi foretrækker nok alle sammen nogle helt forskellige indretningsstile, så for at der vil være noget til en hver smag, er et stort sortiment et must. Heldigvis kan du finde et væld af forskellige fliser, så der vil være noget til ethvert behov. Dette gælder både i forbindelse med flisens farve, men også i forhold til størrelse og udtryk. De mest populære størrelser er 60 x 60 cm og 60 x 30 cm til gulvfliserne.

Du kan også finde fliser, der kan bruges på vægge til for eksempel køkkenet eller på badeværelset. Det kan dog også give et fedt udtryk med fliser i stue, entre eller andre rum.

Sortimentet byder på en bred række materialer til fliserne, som hver især bidrager med deres eget udtryk. Du kan blandt andet finde følgende former for fliser:

 

  • Sildebensfliser
  • Mosaikfliser
  • Marmorfliser
  • Rustikke fliser
  • Metalfliser
  • Betonfliser

 

Ovenstående liste viser kun et udsnit af de mange muligheder inden for fliser. Hvis du har en anden type fliser i tankerne, er der dermed ingen grund til panik, for det kan sagtens være, at den alligevel er i sortimentet.

 

Udstilling i Silkeborg

Det kan være svært at forestille sig, hvordan fliserne helt præcist ser ud, hvis du kun har set dem på et billede. Hvis du gerne vil have et bedre indtryk af fliserne, kan du derfor tage til Silkeborg, hvor der er en stor udstilling af de mange fliser. Det vil også være muligt at få skaffet nogle fliser, som ikke allerede er i udstillingen.

Du kan også få professionel rådgivning med hensyn til valg af fliser, så du på den bedste måde kan komme i gang med dit projekt.

Nye fliser i din bolig vil gøre en stor forskel og give et nyt og forfriskende look. Det er dermed blot om at komme i gang, hvis du er klar til en optimering af dit hjem.