I tvivl om hvilke gardiner du skal vælge? Få eksperterne med på råd

Står du og er i gang med at renovere eller indrette på ny, og skal hjemmets gardiner i den forbindelse også genovervejes? Det kan være svært at finde ud af, hvilke gardiner man gerne vil have, både fordi der findes mange forskellige slags i et væld af farver – men også fordi gardiner sjældent er noget, man bemærker i hverdagen. De bemærkes oftest kun, når de er i brug, og netop derfor er det vigtigt at få anskaffet sig gardiner, der passer til hjemmet, så de netop blender naturligt ind i indretningen.

 

Få besøg af gardinbussen

Du har af gode grunde ikke mulighed for at trække dit hjem med ned i den lokale gardinforretning for at se, om de gardiner, du overvejer, passer til dit hjem. Men med et enkelt opkald til Gardinbussen Roskilde har du mulighed for at få gardinerne ud i dit hjem. Her kommer en kyndig vejleder med i købet, som kan hjælpe med inspiration og gode råd, og som samtidig måler op for dig, så du er sikker på at få gardiner, der er skræddersyet til dine vinduer. Du får samtidig Gardinbussen med prisgaranti, så du er sikker på, at du får den bedste pris på dine nye gardiner.

 

Hvad skal du vælge?

Når Gardinbussen Roskilde kommer hjem til dig, har I på forhånd forventningsafstemt hvilke gardiner, du kunne tænke dig. Gardinbussen tager et udvalg af gardiner med, som du kan prøve i hjemmet og prøver i forskellige farver og nuancer. Det kan jo være, at du på forhånd har bestemt, at dine gardiner skal være i en bestemt nuance men bliver overrasket over, hvordan en anden farve eller model bare spiller med din indretning. Gardiner bemærkes ikke nødvendigvis i hverdagen – men de må meget gerne komplimentere din indretning og sætte sit særlige præg.