Forny dine skabe eller reoler

Trænger du til nye skabe eller reoler, finder du hos trademarkliving.dk et stort udvalg af forskellige muligheder. Den danske virksomhed tilbyder stemningsfulde, rustikke samt unikke interiørløsninger. Læs mere her.

Hos Trademark Living findes et stort udvalg af skabe og reoler, herunder kategorier som; Vitrineskabe, jernskabe, kabinetter, reoler, reoler på hjul, vægreoler & hylder. Fælles for alle er, at de er både praktiske og rummelige.

Pift dit hjem op med kreative løsninger

Trænger dit hjem til lidt udtryk? Med kreative interiørløsninger kan man nemt pifte sine forskellige rum op og give dem nyt liv og udtryk. Der findes skabe og reoler til enhver smag. Ønsker man et råt udtryk kan man vælge industrielle skabe i metal, og er man mere til den romantiske stil, kan man vælge møbler fremstillet i genbrugstræ. Mulighederne er mange, og det er mulighed for at finde en løsning, som passer til netop dit behov.

Skabets og reolens funktion

Med sidens mange muligheder kan det være svært at vælge. En god ide kan være at vælge ud fra, hvad du skal bruge skabet eller reolen til. Ønsker du en løsning, hvor tingene skal stå fremme, så de kan ses, kan du vælge en reol med hylder eller et skab med glasruder. Søger du en opbevaringsmulighed, hvor tingene ikke behøver stå fremme, og du måske hellere vil have dem skjult, så er der et væld af muligheder til dette også. Eksempelvis jernskabe i et råt look. Du kan også vælge et vitrineskab, hvor begge løsninger kombineres. Med et vitrineskab får du mulighed for at gemme noget væk i bunden bag låger, og kan stille nogle ting, så de kan ses i den øverste del bag glasruder. Finder du inspiration i udvalget af kabinetter, kan du ligeledes vælge muligheder med både glasruder, skuffer eller låger, så det er muligt at have nogle ting fremme og nogle ting gemt væk.