Kom trygt videre

Agriteam er et netværk af ejendomsmæglere, hvor alle besidder stor professionalisme og effektivitet, når det kommer til salg af din ejendom. Med en professionel landbrugsmægler fra Agriteam, får du en engageret mægler, der formår at være en god rådgiver for dig samt en kompetent hjælp for potentielle købere, for at hjælpe dem med at træffe den helt rigtige beslutning.

Hvis blot du overvejer at sælge, kan en salgsvurdering af landejendom, være det du har brug for. Agriteam vil gerne drøfte mulighederne for salg af din ejendom, helt uforpligtende, således en landbrugsmægler kan give dig en salgspris, der har hold i virkeligheden. Med en salgsvurdering får du hurtigt svar på, hvad din ejendom er værd, så du kan tænke fremad og sætte et realistisk mål for dit næste hjem. Det er klart at du vil have mest muligt for din ejendom, det vil alle, og det er Agriteam helt med på. Din landbrugsmægler bestræber sig efter at sætte den rigtige pris fra begyndelsen, og vil ikke give dig falske forhåbninger med en pris, der er helt ude i skoven. På den måde er målet at gøre dig tilfreds og glad, således du kan komme trygt videre.

 

En lokal mægler

Med en professionel landbrugsmægler fra Agriteam, får du en lokal mægler med et stort lokalkendskab. Med mæglerforretninger i Viborg/Aars, Brørup, Storvorde, Randers, Horsens og Varde, dækker de det meste af Jylland, og kan således komme med en realistisk vurdering af salgsprisen på din landejendom. Derudover har Agriteam allerede mange potentielle købere, der er på udkig efter den rette ejendom, hvilket meget vel kan være din. Med kendskab til lokalområderne, kan din landbrugsmægler, med sandsynlighed allerede have en potentiel køber i sit netværk der er på udkig efter din ejendom. Så kontakt din lokale Agriteam landbrugsmægler, så de kan rådgive dig vedrørende dine muligheder for salg.

Mest for dig

Udover en vurdering af din ejendom og dertil en realistisk vurdering af salgsprisen, får du med en mægler fra Agriteam også gode råd til et effektivt salg, en grundig gennemgang af din ejendom samt indblik i den aktuelle markedssituation. Således kan du sætte dig bedst muligt ind i blandt andet salgsvurderingen af din landejendom.

Hvis du har andre spørgsmål, vil ejendomsmæglerne hos Agriteam gøre sit bedste for at besvare dem og hjælpe dig med salget af din landejendom.