Det kan være som en drøm, der går i opfyldelse, når man først har modtaget sin nye massagestol i eget hjem. Der er straks mulighed for afslapning og afspænding i en stol, som masserer din krop efter en lang dag på arbejdet, eller hvad man nu har beskæftiget sig med. Her er ikke behov for at betale for en professionel massør – eller transporten ud til denne – det er blot at sætte sig ned, trykke på en knap og slappe af med lige dét, man har lyst til. En massage kan sagtens kombineres med et serieafsnit, en film, lidt musik i baggrunden eller måske en lille lur. Fantasien sætter grænserne og goderne ved en massagestol i hjemmet er mange.

massagestol

Troværdigt firma som leverandør

Med en investering af den størrelse, som en massagestol er, bør det være en høj prioritering at sørge for at kontakte en professionel og troværdig leverandør, således du er stensikker på at få fat på et godt og solidt kvalitetsprodukt. Der er et stort marked for massagestole, men for at du kan blive glad og tilfreds med dit køb, bør du alliere dig med en sælger, som du stoler på vil varetage dine interesser og eventuelle komplikationer samt reklamationsret.

Med et firma som ActiveWellness i ryggen, kan du være helt rolig ved processen. Firmaet har hovedsæde i Viborg og herudfra foregår alle leveringer til ind- og udland. Med ægte jysk flid stræber firmaet mod at levere høj kvalitet, suveræn service samt et passende sortiment til dit behov. Om end de ikke er de største, så er de troværdige og leveringsdygtige, når det kommer til god kvalitet.

Mulighed for betaling over lang periode

Især ved indkøb af massagestole til privat forbrug kan finansieringen være et ømt punkt. I firmaøjemed kan der oftest finde penge til indkøbet på den ene eller anden måde, men i en privatøkonomi kan indkøbet af en massagestol mærkes, hvis den betales fuldt ud med det samme. Heldigvis tilbydes der her betalingsmodeller, hvor regningen kan strækkes ud over perioder på op til 20 måneder. På den måde mærkes indgrebet ikke så hårdt i hverdagen og kan i stedet betales tilbage over en periode.

Ønsker du at læse mere om muligheden for at få fat på en massagestol gennem Active Wellness, kan du med fordel tage et kig på virksomhedens hjemmeside.