Fremtidens rygning er meget smartere!

Der er utrolig mange danskere, som ryger cigaretter på daglig basis. Det er sundhedsskadeligt og farligt for deres omgivelser, hvorfor der bliver lanceret den ene reklame efter den anden, der skal få folk til at stoppe med at ryge. Én ting er det vanedannende nikotin, som giver folk en trang til cigaretterne, men noget andet er de hundredvis af kræftfremkaldende stoffer, som cigaretterne også indeholder. Faktum er dog, at der findes et sundere alternativ, når man ikke helt kan kvitte smøgerne – fremtidens rygning er gennem e-cigaretter!

Brug e-cigaretter til et permanent rygestop!

Hvis du allerede ryger, og egentlig gerne vil stoppe til glæde for dig selv og dine nærmeste, så kan det faktisk være godt at overgå til e-cigaretter først. E-cigaretterne indeholder naturligvis stadigvæk nikotin, der er meget vanedannende, men du slipper, som allerede nævnt, for mange af de andre skadelige stoffer. Herudover skiller du dig af med den forfærdelige lugt af røg, der klæber sig til alt og alting, ligesom du ikke længere behøver at udsætte dine børn og din familie for passiv rygning. Dermed kan e-cigaretter være en fantastisk måde at starte et permanent rygestop på, da du langsomt, men sikkert kan ændre dine vaner til de positive i stedet!

Slut dig til tusindvis af danskere, der allerede damper!

Selvom du måske ikke har tænkt dig at stoppe med at ryge, så er e-cigaretter fremtidens rygning. Først og fremmest er det meget billigere end almindelige cigaretter, hvor du typisk kan spare op til 80 % på dit budget hver eneste måned. Du får stadig den mængde nikotin, som din krop kræver, men du får ikke alle de andre stoffer, som skader din krop mere, end hvad godt er.

Hernæst kan du glæde dig over, at e-væsken typisk kan fås i mange forskellige smagsvarianter, som kan gøre din rygeoplevelse endnu bedre. Du kan dampe væske med alt fra blåbær- til eukalyptussmag, og du er dermed ikke begrænset til cigaretter med mentol for at ændre smagen af røg. Og nu vi er ved røg: Dampen er meget sundere for dig og dine nærmeste. Der er ingen grund til at opleve tilrøgede lokaler i vores moderne tider – så slut dig til de tusindvis af danskere, der allerede har taget dampen til sig!