Slip for turen på genbrugsstationen

Når du beslutter dig for at gå i gang med et projekt derhjemme, så kan det være en god idé at overveje, hvordan du kommer af med det affald, du kommer til at generere. Bygge- eller haveaffald, der ligger i haven eller blokerer din carport, kan skabe unødige gener for dig og din familie, mens projektet står på. Ved at leje en container til affald af den ene eller anden slags, kan det både spare dig for et stort rod på din grund, men også for mange ture til genbrugsstationen med den lille trailer, hvor affaldet skal håndteres adskillige gange, før du får dig skilt af med det.

Containere til stort og småt

Det er ikke kun, når du er gang med de helt store byggeprojekter, at det kan svare sig at benytte sig af containerudlejning. Er du bosat i nær Aalborg, så kan du med fordel leje en god container hos Michael Holst i Brønderslev, som har containere helt ned fra 9 m3og op til 30 m3. Så om du har besluttet dig for at lave forhaven om, anlægge ny terrasse, isolere loftet eller lave en tilbygning, så kan det sagtens svare sig at benytte sig af at leje en container, og dermed ikke skulle bekymre sig hverken om rod eller bortskaffelse.

Dækker hele Nordjylland

Containerudlejningen dækker hele Nordjylland, og det er uanset, hvad du skal have bortskaffet. Om det er sand, grus, betonbrokker, jord, sten eller byggeaffald, så bliver det fragtet væk, uden at du skal bekymre dig om noget. Du kan også vælge, om den container du lejer, skal være åben eller lukket. Du er altid velkommen til at ringe for at finde ud af, hvilken løsning der vil passe bedst til netop dine behov og ønsker. Dygtige og erfarne medarbejdere er klar til at hjælpe dig i mål med dine projekter